Modifica setarile cookie
Homepage  / Vedete româneşti

Gabriela Cristea a pus cărțile pe masă: Motivul real pentru care refuză întoarcerea în televiziune

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

de Cristina Țapu,

Gabriela Cristea, una dintre cele mai iubite și carismatice vedete de televiziune din România, a decis să pună cărțile pe masă în ceea ce privește viitorul său în showbiz. La un an și jumătate după ce a ales să părăsească cârma emisiunii „Mireasa. Capriciile iubirii” de la Antena Stars, celebra moderatoare recunoaște că ofertele de a reveni pe micul ecran continuă să apară. Cu toate acestea, prioritățile ei s-au schimbat radical, iar fanii vor mai avea de așteptat până să o revadă în lumina reflectoarelor dintr-un platou de televiziune.

De ce refuză Gabriela Cristea ofertele posturilor TV?

Deși este extrem de dorită de producători, iar ofertele au bătut la ușa ei chiar și în perioada recentă, Gabriela Cristea a mărturisit că niciun format nu a reușit să o convingă să facă pasul înapoi spre televiziunea clasică. Motivația nu ține de importanța proiectelor propuse, ci de starea de bine pe care a descoperit-o în afara ecranului.

„De dorită sunt dorită. Am primit oferte în anul ăsta jumătate de când nu mai sunt la TV. Da, am primit și recent, dar nu a fost nimic care să mă facă să spun: gata, mă întorc! Și nu pentru că proiectele nu ar fi fost mari sau importante sau care să mă stimuleze, ci pur și simplu am simțit că mă mulțumește ceea ce fac acum, mă împlinește și mă face să mă simt bine cu mine”, a explicat Gabriela Cristea., conform Libertatea.

Schimbare radicală de ritm: familie, online și o transformare de 34 de kilograme

Reorientarea către mediul online și proiectele personale (cum ar fi propriul podcast) i-a oferit vedetei flexibilitatea la care visa. Gabriela Cristea a demontat însă un mit des întâlnit: o pauză de la televiziune nu înseamnă automat mai puțină muncă. Diferența majoră constă în controlul absolut pe care îl are acum asupra timpului său.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 12

Munca nu mai creează presiune în căminul său, permițându-i să fie mult mai prezentă în viața de familie. În plus, această liniște interioară se reflectă și pe plan fizic. Recent, fosta prezentatoare a emisiunii „Mireasa. Capriciile iubirii” și-a făcut apariția la un eveniment monden, unde a afișat o siluetă complet nouă, după ce a reușit să slăbească nu mai puțin de 34 de kilograme într-un singur an.

„Și am mai mult timp pentru familie. Să știi că nu muncesc mai puțin. Doar că muncesc atunci când pot eu, ca să nu îmi mai afecteze viața de familie”, a concluzionat vedeta.

Sursă foto: Instagram

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
  
PE ACELAȘI SUBIECT
Actorii turci ai momentului
 
 
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te