Modifica setarile cookie
Homepage  / Vedete româneşti

Secretul prieteniei dintre Bogdan Ciudoiu și Sore. Prezentatorul de la „Vorbește lumea”: „Știu și unde își ține colecția de peruci”. EXCLUSIV

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

de Cătălina Matei,

Dincolo de TV și radio, Bogdan Ciudoiu ar putea juca oricând într-un sitcom inspirat din viața sa reală. De fapt, alături de Sore, chiar a lansat pe Instagram seria de scheciuri „Vecinii”, deși cei doi nu locuiesc în același imobil. Dar se vizitează des!

„Vecinii”, un proiect online născut din prietenie

Bogdan Ciudoiu este o prezență constantă și plină de energie pe micile ecrane, însă fanii săi au descoperit recent o nouă latură a prezentatorului Pro TV prin intermediul seriei de scheciuri „Vecinii”, realizată alături de artista Sore și postată pe Instagram.

Ceea ce a început ca o simplă interacțiune între prieteni s-a transformat într-un proiect online inedit, care reflectă o realitate plină de umor și relaxare. În același timp, și fiicele lor, Natalia și Erin, au împreună un alt proiect, disponibil și pe YouTube, „Miniștiri”. Aflăm mai multe detalii… imediat!

De ceva vreme, am descoperit pe contul tău de Instagram seria „Vecinii”, în care faci niște scheciuri cu Sore. Cum ați ajuns la acest proiect? Știam că și fetele voastre au și ele proiect online…

Ambele proiecte au venit natural, noi oricum de fiecare dată când ne întâlnim cu toții zici că suntem într-un sitcom, se lasă mereu cu distracție și râsete, așa că Sore a venit într-o zi cu ideea să aducem și o cameră să ne filmăm. (râde)

Cum a început prietenia voastră, de fapt?

În primul rând, soția mea a copilărit cu Sore, iar de-a lungul timpului s-au mai văzut la cafele, dar ne-am împrietenit și mai tare când a venit Alecsandra cu ideea să mergem cu toții în Amsterdam, la concertul lui Justin Timberlake.

Ne-am distrat rău de tot și de atunci ne-am văzut tot mai des până am ajuns să ne plănuim și concediile împreună.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 15

Secrete de „vecini” între Bogdan Ciudoiu și Sore

Și chiar sunteți… vecini?

Nu suntem vecini, dar ne deschidem relaxați frigiderele unii altora, când ne vizităm. Știu și unde își ține Sore colecția de peruci! (râde)

Vi s-a întâmplat să vă împrumutați diverse… ca-ntre vecini?

Am împrumutat unii de la alții lucruri mai importante decât o cană de ulei, uite, de exemplu, eu am împrumutat de la Sore determinarea și încăpățânarea de a duce ideile până la capăt.

Am întrebat-o și pe ea ce a împrumutat de la mine și a zis, citez: „Grija pilonului 3 și a investițiilor in general”. (râde)

Știai că?

Deși seria lor de pe Instagram se numește „Vecinii”, Bogdan Ciudoiu și Sore nu locuiesc în același bloc, însă sunt atât de apropiați încât își deschid relaxați frigiderele unii altora și își cunosc toate secretele casnice, inclusiv locul unde artista își ține colecția de peruci.

Cine ar fi președintele de bloc ideal?

Cine este cel mai implicat în problemele administrative ale blocului? Și cine s-ar potrivi cel mai bine în rolul președintelului de bloc?

Cred că toți suntem implicați în administrative, pentru că sunt importante dacă îți pasă de locul în care trăiești. Dar la a doua întrebare răspunsul e clar: Sore. Mi se pare material de șefă. Unde ar fi Sore președinte de bloc, nu s-ar lipsi niciodată de la ședințe. Garantez!

Dintre colegii tăi de la „Vorbește lumea”, cu cine crezi că te-ai potrivi cel mai bine și ca… vecin? Și ce ai împrumuta de la el / ea cel mai des?

Aici trebuie să îl aleg pe Shuru, poate cel mai înțelegător și săritor vecin de la noi din țară. Nu că Lili nu ar fi bună de vecină, dar o văd să-mi bată în țeava de la calorifer dacă fac gălăgie după ora 21.00 (râde).

Cel mai des de la Shuru aș împrumuta idei de filme, iar de la Lili pahare cu matcha.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  9 / 15

O nouă variantă „Singur acasă”: „Fetele” la Disneyland, „băieții” la bere

Dincolo de faptul că Natalia, fiica ta, și Erin, fiica lui Sore, sunt foarte bune prietene, si mamele lor sunt extrem de apropiate. Ba chiar au fost la Disneyland fără tine… cred! Cum te simți în „minoritate”?

Da, bună observație! (râde) Au fost plecate toate 4 „ca fetele” în Paris și și-au făcut de cap câteva zile… În timp ce eu munceam cu spor la emisiuni.

Ce nu ai fi anticipat este că a fost chiar ideea mea să meargă doar ele, pentru că planul lor inițial era să mergem și noi, băieții, doar că ne-am dat seama că e mult mai aglomerat și complicat într-un loc ca Disneyland în weekend.

Așadar, au mers relaxate în timpul săptămânii și a fost perfect. Noi, băieții, a trebuit să ne consolăm cu o bere rece și program de voie câteva zile. A fost greu, n-o să mint!

Planuri de viitor pentru proiectul „Vecinii”

Revenind la „Vecinii”, cum vezi tu viitorul acestui proiect?

„Vecinii” este o joacă haioasă, ironică și, de cele mai multe ori, autoironică la adresa noastră, a tuturor, ca vecini. Aș spune că scopul final al proiectului este să relaxeze puțin oamenii vis-a-vis de micile probleme cu vecinii, așa încât să devenim mai prietenoși și înțelegători între noi.

Și pe cand următoarea vacanță alături de… vecine / vecini?

Avem deja planificate câteva zile în Londra, la final de iulie să îl vedem live pe Bruno Mars în concert. Și apoi vedem ce mai urmează, că nu ne place să stăm mult pe acasă.

Pasiunea pentru motociclism și evadarea pe Transalpina

Dar următoarea tură cu motorul în afara Bucureștiului? Folosești în continuare motocicleta pentru a ajunge de la radio la studio?

Oh da, motorul îmi aduce cele mai frumoase momente de evadare, chiar și atunci când „evadez” în mijlocul orașului. În primul weekend din iulie mergem în gașcă, mai mulți prieteni pe motoare, pană pe Transalpina la un eveniment de ride-test cu cele mai noi modele de motociclete.

Ăsta fiind scopul 2. Primul scop e, evident, proțapul și poveștile până noaptea târziu la care ne întindem invariabil an de an când ajungem acolo.

Și da, când vremea îmi permite, merg cu motorul dimineața la radio și apoi la platou, pentru că scap de trafic și ajung mereu cu cel mai larg zâmbet pe față la emisiuni.

Foto: Pro TV; Instagram; arhiva personală

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
  
Actorii turci ai momentului
 
 
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te