Homepage  / Vedete româneşti

Irina Fodor visează la o casă la munte după Asia Express 2025. „Mi-ar plăcea să am un refugiu, ca Adela și Radu”. Ce le-a cerut fanilor

Irina Fodor visează la o casă la munte după Asia Express 2025. „Mi-ar plăcea să am un refugiu, ca Adela și Radu”. Ce le-a cerut fanilor
17

de Andra Stana,

Irina Fodor, prezentatoarea emisiunilor „Asia Express” și „Chefi la cuțite”, plănuiește să se mute la țară alături de soțul său, Răzvan Fodor. Cei doi caută un teren la munte, aproape de București, pentru a construi un refugiu liniștit, departe de agitația orașului.

Irina Fodor, una dintre cele mai apreciate vedete de la Antena 1, și-a exprimat dorința de a se muta la țară după finala „Asia Express 2025”. Inspirată de exemplul prietenilor săi Adela Popescu și Radu Vâlcan, Irina și Răzvan caută un teren la munte, aproape de un râu, la maximum trei ore distanță de Capitală.

Planuri pentru un refugiu la munte

Irina a mărturisit că simte tot mai mult nevoia unui loc liniștit, unde să se poată retrage din când în când.

„Constat că am cam îmbătrânit și am ajuns să-mi doresc cam ce cer părinții, bunicii… Să o spun pe aia dreaptă: mi-ar plăcea să am un refugiu undeva la munte, un loc de sine stătător! O casă, un cuibușor… Mi-aș dori tare mult! Cum au Adela Popescu și Radu Vâlcan. Mi s-a făcut poftă!

Știi cum e în găștile astea de prieteni, cum își face unul ceva, vrea și celălalt… Mi-aș dori să am un refugiu ca, din când în când, atunci când sunt în perioadele libere, să pot să fug un pic din București! Viața aici e destul de agitată!”, a declarat Irina pentru Click.

irina-fodor-razvan-fodor-asia-expressIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 17

Irina Fodor, care locuiește acum alături de Răzvan Fodor într-o casă la curte, a precizat și că are de gând să cumpere terenul anul viitor:
„La anul aș vrea să cumpăr terenul. Așa că dacă aveți un teren de vânzare, lângă un râu, la vreo trei ore maximum de București, vă rog să mă anunțați. Un teren pe care să putem face o căsuță, cam 2.000 de metri pătrați. Dar nu săriți calul în privința bugetului! Suntem și noi oameni normali”, a mai spus Irina Fodor, conform sursei citate.

Citește și: Cum arată casa în care locuiesc Irina și Răzvan Fodor. Are șapte camere și o grădină cu peste 30 de tipuri de trandafiri

Bucuria vizitelor la prieteni

Ideea de a se muta la țară i-a venit Irinei în timpul vizitelor la prietenii săi, unde s-a bucurat de atmosfera relaxantă, departe de oraș.
„Avem o gașcă mare, cu Adela, cu Radu… De fapt, eu și Răzvan avem mai multe găști de prieteni, toți ne primesc pe la ei pe acasă. Noi suntem genul de musafiri care venim cu cățel, cu purcel, dormim peste noapte… Venim și cu mâncare de acasă și se gătește și la domiciliul gazdei. Gătește Răzvan, bineînțeles”, a adăugat Irina Fodor pentru sursa citată.

Această dorință de a avea un refugiu la munte reflectă o tendință tot mai populară în rândul vedetelor din România, care caută să se retragă din agitația orașului pentru a se bucura de natură și liniște. Inspirată de prietenii săi, Irina Fodor speră să își îndeplinească acest vis în viitorul apropiat.

Sursa foto: Instagram

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
PE ACELAȘI SUBIECT
Insula Iubirii 2025
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton