De ce apare Lora singură la petreceri și nunți?
Zvonurile privind o posibilă ruptură au prins aripi mai ales după ce Lora a sosit neînsoțită la nunta colegei sale de breaslă, Andreea Bălan, dar și la Unica Urban Party 2026. În loc să lase loc speculațiilor pe rețelele de socializare, artista a lămurit situația într-un interviu pentru Wowbiz.
„Dar zvonuri vor fi tot timpul, pentru că așa funcționează lumea se pare. Da, sunt zvonuri, ai zis bine! Da, mă duc singură și la petreceri și la nunți. Mă mai duc și în câte un city break singură, cu prietenele mele”, a mărturisit vedeta.
VEZI GALERIA FOTOPOZA 1 / 13
Secretul unei relații de lungă durată: „Nu suntem siamezi”
Departe de a fi vorba despre o criză în mariaj, Lora explică faptul că secretul unei relații sănătoase constă în libertatea pe care și-o oferă reciproc. După ani de zile în care au petrecut aproape fiecare secundă împreună, atât pe scenă (unde Ionuț Ghenu îi este manager), cât și acasă, cei doi au realizat că spațiul personal este vital pentru a nu ajunge la epuizare psihică.
„Avem viață și separat unul de altul, nu suntem siamezi și nu mi se pare sănătos. Vă spune cineva care, efectiv, tot timpul – muncă, timp liber – l-a petrecut cu iubitul/soțul. Mi se pare mult. Trebuie să avem și ce să ne mai povestim, pentru că altfel am sta efectiv unul lângă altul și, la un moment dat, nu ne-am mai suporta”, a declarat sincer artista.
Discuția din culise dintre Lora și Ionuț Ghenu
Pe lângă dorința de independență, decizia ca Ionuț Ghenu să nu o însoțească la toate evenimentele mondene ține și de preferințele personale ale acestuia. În timp ce soția lui strălucește pe covorul roșu, managerul preferă să își consume energia la sala de fitness sau să se relaxeze în alt mod.
Lora a dezvăluit și o discuție privată pe care a avut-o cu partenerul ei, oferindu-i libertatea de a alege unde vrea să vină:
„Soțul a fost la sală, nu este adeptul evenimentelor, nu-i place. Nu vreau să-l iau într-un loc și să se uite urât la oameni pentru că e obosit, stresat sau nu are chef să fie acolo… Chiar i-am spus la un moment dat. Am avut o discuție și i-am zis: «Chiar trebuie să fii mai relaxat. Nu ești paznicul meu, nu am nevoie de paznic, relaxează-te!» Intră în atitudinea aia de manager, de soț! Nu! Mă enervez eu apoi și atunci cel mai bine este ca fiecare să facă ce își dorește cu timpul lui, iar atunci suntem ok”.
În încheiere, artista a ținut să își liniștească fanii, asigurându-i că între ea și Ionuț Ghenu lucrurile merg excelent: „Suntem doi oameni care fac lucruri împreună și ne înțelegem bine, suntem prieteni și iubiți”.
Sursă foto: Instagram
Citește și:
Actorii turci ai momentului