Homepage  / Vedete româneşti

Oamenii pentru care Teo Trandafir ar muta munții din loc. Cine sunt cele trei vedete din showbiz cărora le poartă o loialitate eternă

Oamenii pentru care Teo Trandafir ar muta munții din loc. Cine sunt cele trei vedete din showbiz cărora le poartă o loialitate eternă
10
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

de Cristina Țapu,

Teo Trandafir rupe tăcerea și vorbește deschis despre culisele mai puțin strălucitoare ale televiziunii, dar și despre oamenii care îi sunt cu adevărat alături în spatele camerelor de filmat. Într-un interviu plin de sinceritate, vedeta a dezvăluit pentru ce colegi din showbiz ar fi capabilă să meargă „pe jos în șosete” și a mărturisit că este complet deschisă la ideea de a face din nou echipă pe micul ecran cu nimeni altul decât Mircea Badea.

Teo Trandafir, despre prieteniile din showbiz

Deși lumea mondenă este adesea percepută ca un mediu dominat de orgolii și o concurență acerbă, Teo Trandafir demonstrează că loialitatea trece dincolo de ratinguri și ecrane. Întrebată dacă există amiciție pură în televiziune, prezentatoarea a nominalizat cele trei persoane extrem de importante pentru ea în acest moment: Mircea Badea, Ilinca Vandici și Andrei Bănuță.

teo trandafirIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 10

„Aș face orice, în momentul ăsta, absolut orice pentru câțiva oameni pe care niciodată nu i-am ținut în sertarul cu secrete. (…) Ilinca Vandici, Andrei Bănuță sunt oameni pentru care m-aș duce pe jos până la Buzău în șosete, pentru că merită și pentru că știu ce gândesc și de ce”, a declarat vedeta, în cadrul unui interviu acordat Revistei Viva!

Mai mult, Teo Trandafir a lăsat să se înțeleagă că solidaritatea dintre vedete este mult mai profundă decât pare la televizor, chiar dacă cele mai mari secrete rămân bine păzite:

„Există, fără îndoială, prietenie în showbiz. Câte lucruri știm noi unii despre alții v-ar albi părul în cap. Dar nimeni nu le rostește. Mai zici câte una superficială, așa, ca să aibă ceilalți senzația că ai zis ceva. Dar asta nu înseamnă că adevăratele secrete au fost dezvăluite vreodată.”

O nouă emisiune cu Mircea Badea? „Mergem până la capătul Pământului”

Una dintre cele mai mari curiozități ale publicului rămâne legată de o posibilă reunire profesională între Teo Trandafir și Mircea Badea, cei doi formând în trecut unul dintre cele mai savuroase și de succes cupluri de prezentatori din România. Vedeta TV a recunoscut că s-ar întoarce oricând pe platoul de filmare alături de el, legătura lor fiind consolidată de momente extrem de dificile.

„Eu cu Mircea, așa cum suntem noi, și sunt puțini oameni despre care pot spune asta, mergem până la capătul Pământului. Ne leagă niște lucruri care nu se pot reproduce și nu se pot falsifica. (…) Dacă eu îl chem acum pe Mircea, fără să îi spun de ce, el va veni pentru că va crede că sunt în primejdie”, a mărturisit cu emoție Teo Trandafir.

Cu o carieră de peste trei decenii în televiziune, Teo Trandafir păstrează o viziune extrem de pragmatică și lipsită de falsă modestie asupra statutului de persoană publică. Pentru ea, faima este o „apariție meteorică” dacă nu este dublată de muncă și respect față de public, oferind-o ca exemplu de celebritate absolută pe Céline Dion.

În viața de zi cu zi, dincolo de zâmbetul jovial din emisiuni, vedeta recunoaște că este un om normal, puternic influențat de realitatea celor din jur. Atunci când apropiații au nevoie de sprijin, faimoasa prezentatoare lasă deoparte glumele pentru a deveni o ancoră de eficiență și loialitate.

Sursă foto: Instagram – Arhivă TV Mania!

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
PE ACELAȘI SUBIECT
Actorii turci ai momentului
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton