Pınar Deniz, primele declarații despre viața de mamă
Actrița Pınar Deniz a vorbit pentru prima dată, cu sinceritate, despre transformarea profundă din viața ei după ce a devenit mamă. Alături de soțul ei, Kaan Yıldırım, actrița și-a ținut în brațe fiul, Fikret Hakan, în aprilie 2025.
Vedeta a subliniat că maternitatea nu este deloc atât de ușoară pe cât pare din exterior.
VEZI GALERIA FOTOPOZA 1 / 12
Potrivit sursei CNN Türk, actrița a fost surprinsă recent la Zorlu AVM, în Istanbul, unde a vorbit deschis despre noua etapă din viața ei.
„Am ieșit pentru câteva lucruri necesare. Slavă Domnului, sunt bine, iar în această perioadă îmi petrec tot timpul cu fiul meu. Să fiu alături de Fikret a făcut ca acest an să fie foarte special pentru mine. 2025 a fost, pentru mine, un an cu adevărat foarte frumos”, a spus Pınar Deniz.
„Totul se schimbă atunci când un copil intră în viața ta”
Actrița a explicat că prioritățile ei s-au schimbat complet după nașterea fiului său.
„Când un copil intră în viața ta, totul se mută într-o altă dimensiune. Toată atenția mea este la Fikret. Din această lună plănuiesc să revin treptat și la muncă. Dar trebuie să spun că a crește un copil nu este atât de ușor pe cât pare din afară.”
„Dacă Kaan nu ar fi fost lângă mine, ar fi fost mult mai greu”
Pınar Deniz a vorbit și despre cât de important este sprijinul în perioada maternității.
„Le felicit din suflet pe toate mamele care nu au sprijin. Noi suntem cinci frați și acum înțeleg mai bine cum a reușit mama noastră să ne crească pe toți. Sunt foarte norocoasă pentru că am oameni care mă susțin. Mai ales dacă Kaan nu ar fi fost lângă mine, aș fi trecut mult mai greu prin acest proces. Și prezența familiilor noastre este o mare forță.”
Lipsa somnului, una dintre cele mai mari provocări
Actrița a recunoscut că una dintre cele mai dificile părți ale maternității este lipsa somnului.
„Sunt o persoană care iubește foarte mult somnul, iar lipsa lui este cu adevărat grea. La început, când plângea, nu înțelegeam de ce. Îmi doream să poată vorbi și să-mi spună. Cu timpul înveți să îi înțelegi nevoile, dar la început mi-a fost foarte greu.”
„Uneori plângea el, uneori plângeam și eu”
Pınar Deniz a vorbit și despre latura emoțională a maternității.
„Au fost momente când Fikret plângea și începeam și eu să plâng. După aceea am devenit o persoană mai anxioasă.”
Declarațiile actriței oferă o perspectivă sinceră și profund umană asupra realității maternității, dincolo de imaginea idealizată prezentată adesea în spațiul public.