Cu 7 trofee câștigate până acum, Tudor Chirilă continuă să fie antrenorul cu cele mai multe victorii din istoria show-ului „Vocea României”, de la Pro TV (7 din 9). Ce se va întâmpla în sezonul 13.
Cu 7 trofee câștigate până acum, Tudor Chirilă continuă să fie antrenorul cu cele mai multe victorii din istoria show-ului „Vocea României”, de la Pro TV (7 din 9). Ce se va întâmpla în sezonul 13.
Cuprins
Cuprins
Potrivit statisticilor făcute de inteligența artificială, Tudor Chirilă are șanse mari, de peste 30-40%, să aibă în echipa sa un nou câștigător al show-ului „Vocea României”. Din cele 12 sezoane de până acum, în șapte dintre ele trofeul a fost adjudecat de „Echipa Tudor”. Însă, dincolo de cifre, antrenorul care s-a alăturat echipei de la Pro TV în 2014 se pricepe să pună vocile în valoare ca nimeni altul.
Cât de mult contează legendele care circulă în jurul fatidicului număr 13, sub care se desfășoară sezonul actual? Pentru Tudor Chirilă… mai deloc. „Sunt foarte mulțumit de echipă. Sunt niște super battle-uri și, sincer, n-am nicio părere bătută în cuie despre cine va ajunge în finală. Va fi o bătălie foarte mișto între concurenți”, declară antrenorul. Iar unul dintre atuurile sale rămâne intuiția muzicală și inspirația în alegerea pieselor.
„Live-urile, battle-urile și finala sunt momentele grele. Finala e, poate, cel mai dificil moment, pentru că n-ai timp. Pe de altă parte, e mai ușor pentru că îți cunoști concurentul foarte bine, îi știi parcursul și ce are nevoie”, ne-a declarat Tudor Chirilă.
Deși recunoaște că televiziunea nu e mediul lui preferat, „Vocea României” rămâne o excepție. „Îmi place pentru că pot folosi și actoria, și muzica. M-aș fi văzut și la Trădătorii, unde prezentatorul are nevoie de skill-uri de actorie. Mă bucur pentru Ana Ularu, sper să-i poarte noroc”, ne-a spus Chirilă.
Tiberiu Albu (2014)
Este primul câștigător antrenat de Tudor Chirilă la „Vocea României”, concurent „furat” din echipa lui Smiley, în etapa confruntărilor.
Cristina Bălan (2015)
Fosta solistă a trupei Impact a avut parte de o revenire spectaculoasă după ce a câștigat sezonul 5.
Teodora Buciu (2016)
La doar 17 ani pe atunci, Teodora a reușit să-și adjudece trofeul sezonului 6. După acest moment, s-a mutat la Londra.
Dragoș Moldovan (2019)
După ce a câștigat trofeul și marele premiu, Dragoș și-a schimbat radical look-ul, iar acum are propriul band alături de care cântă la evenimente.
Iulian Nunucă (2022)
O voce memorabilă, o poveste impresionantă… Iulian avea doar 18 ani când a câștigat sezonul 10.
Alexandra Căpitănescu (2023)
La scurt timp după ce a câștigat sezonul 11, tânăra din Galați și-a lansat un mini-album și a avut un turneu omagial dedicat Laurei Stoica.
Aura Șova (2024)
Anul trecut, tânăra arhitectă impresiona cu vocea sa puternică, dar și cu look-ul special, greu de uitat. Între timp, Aura a lansat mai multe piese.