În cel mai recent episod al „Tempting Fortune România”, concurenții au avut parte de provocări extrem de dificile. Căldura sufocantă și condițiile de campare precare au fost doar câteva dintre dificultățile cu care aceștia s-au confruntat. Totodată, tentațiile din traseu, precum croissante cu ciocolată, hamburgeri și băuturi răcoritoare, i-au pus la încercare pe toți participanții.
Tavi Clonda cedează tentației croissantului
Unul dintre momentele cheie ale episodului a fost când Tavi Clonda nu a mai rezistat tentației unui croissant cu ciocolată. Artistul a mărturisit că îi este dor de prăjiturile nevestei sale și că, deși în ziua precedentă reușise să reziste, acum nu mai putea să se abțină.
„Mi-e dor de prăjiturile nevestei mele, vreau și eu să gust un pic! Ieri am rezistat, azi nu mai pot (… ) De ce nu ne susținem unii pe alții când avem pofte?”, s-a lamentat artistul. Tot el a decis că e mai bine să se abțină și să asculte sfaturile celorlalți.

VEZI GALERIA FOTOPOZA 1 / 8
O soluție de compromis pentru a înfrunta tentațiile
În fața acestei presiuni, Diana a venit cu o propunere care i-a unit pe concurenți: fiecare va putea consuma până la 5000 de Euro pentru tentațiile dorite, sumă care va fi dedusă din premiul final. După această decizie, concurenții au devenit mai relaxați și au acceptat tentațiile, iar Tavi, Flavius și Gabriel au mâncat fără remușcări burgeri și cartofi prăjiți.
Conflictele se intensifică
Deși soluția propusă a adus mai multă liniște în grup, tensiunile nu au dispărut. Într-un moment de cumpănă, Florin și Iasmin au avut un schimb de replici dure, iar „Călugărul Cosmic” i-a lansat o provocare: „Dacă vrei, vii și rezolvăm problemele că bărbații aici, în spate”. Iasmin, pe un ton ironic, a răspuns: „Tu te auzi ce vorbești? M-a luat o frică și cer protecție!”.
Ce urmează în „Tempting Fortune România”
Pe măsură ce conflictele escaladează, iar tentațiile devin mai puternice, concurenții sunt tot mai determinați să își urmeze propriile dorințe. În această seară, se preconizează noi momente tensionate în grupul celor 12.
Ce va aduce următoarea provocare? Rămâne de văzut diseară, de la ora 20:00, la Kanal D!
sursa foto: Kanal D
Citește și: