Modifica setarile cookie
Homepage  / Știri / Televiziune

Nicu Grigore, sumă uriașă după eliminarea de la Survivor România 2026: Cu câți bani s-ar fi întors acasă fostul Războinic de la Antena 1

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

de Adriana Diură,

Nicu Grigore, unul dintre cei mai carismatici concurenți din echipa Războinicilor, a părăsit competiția Survivor România 2026 de la Antena 1 din motive medicale. Deși drumul său în Republica Dominicană s-a oprit brusc după nouă săptămâni de luptă, fostul concurent nu s-a întors în țară cu mâna goală, încasând o sumă considerabilă pentru efortul depus pe trasee.

Accidentarea care i-a curmat visul lui Nicu Grigore la Survivor România 2026

În cea mai recentă ediție a show-ului Survivor România 2026, difuzat de Antena 1, Nicu Grigore a oferit un moment plin de emoție. Revenit de la medic direct la Consiliul Tribal, acesta a anunțat oficial că parcursul său în competiție s-a încheiat.

Decizia a venit ca urmare a problemelor medicale serioase cauzate de o căzătură suferită în timpul unui duel anterior. Vizibil afectat, Nicu Grigore și-a luat rămas bun de la colegi și de la telespectatori cu un mesaj emoționant.

„Sunt foarte emoționat și mi-e greu să îmi găsesc cuvintele. Deși cât am fost acolo au fost și perioade în care simțeam că mi-e greu, în care am simțit că mi-e dor de casă, dar per total mă bucurul de faptul că sunt aici”, a declarat Nicu Grigore înainte de plecare.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 8

Câți bani ar fi primit Nicu Grigore de la Antena 1 pentru cele 9 săptămâni

Chiar dacă eliminarea din cauza unei accidentări a lăsat un gust amar, aspectul financiar este unul îmbucurător pentru fostul Războinic. Potrivit informațiilor publicate de Cancan, onorariul acestuia nu a fost deloc de neglijat.

Se pare că Nicu Grigore ar fi fost remunerat cu suma de 2.000 de euro pentru fiecare săptămână rezistată în jungla dominicană. Având în vedere că a petrecut nouă săptămâni în show-ul de la Antena 1, acesta a încasat un total de 18.000 de euro.

Dublă eliminare la Războinici: Adrian Kaan a plecat și el acasă

Ediția a fost una neagră pentru echipa albastră, care a pierdut doi oameni de bază într-o singură seară. Pe lângă plecarea medicală a lui Nicu Grigore, și Adrian Kaan a fost eliminat din competiția Survivor România 2026.

Interesant este faptul că, deși au petrecut același număr de săptămâni în concurs, onorariile au fost diferite. Conform sursei citate, Adrian Kaan ar fi primit o sumă mai mică, respectiv 1.500 de euro pe săptămână.

Astfel, la finalul celor două luni de supraviețuire, în conturile lui Adrian Kaan a intrat suma totală de 13.500 de euro, cu 4.500 de euro mai puțin decât colegul său de suferință.

Foto: Instagram

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
  
Actorii turci ai momentului
 
 
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te