Irina Fodor: „Nu aș fi zis în veci că o să am asemenea emoții”
Irina Fodor a mărturisit că trăiește cu intensitate ziua în care fiica sa, Diana, susține Evaluarea Națională. Vedeta a publicat un mesaj sincer pe rețelele sociale chiar după ce și-a lăsat copilul la școală.
„Mai stau un pic în mașină, să mi se dezmorțească genunchii, ca să pot să conduc înapoi, spre casă. Tocmai am lăsat-o pe Diana la școală, pentru că, în câteva minute, începe examenul. Azi dă Evaluarea Națională și nu aș fi zis în veci că o să am asemenea emoții, dar uite că le am de câteva zile bune și acum au atins apogeul”, a scris prezentatoarea Asia Express și Chefi la cuțite.
Irina Fodor le-a transmis și un mesaj tuturor elevilor care intră în sălile de examen.
„Voiam să le urez multă baftă copiilor care astăzi merg în sălile de clasă cu sufletul plin de speranță. Aveți încredere în voi, totul va fi bine!”, a mai spus ea.
VEZI GALERIA FOTOPOZA 1 / 3
Vedeta a avut un gând și pentru părinții care trec prin aceleași emoții.
„La fel și părinților: știu ce simțiți, fiți puternici și încrezători! Succes tuturor, pumnii strânși!”
Iuliana Tudor, mesaj emoționant pentru fiul său înainte de examen
Cu doar câteva zile înainte de Evaluarea Națională, Iuliana Tudor a marcat absolvirea clasei a VIII-a a fiului său, Tudor, printr-un mesaj plin de emoție.
„Parcă mai ieri te ajutam să-ți legi șireturile, iar azi te privesc de jos în sus (la propriu și la figurat) la festivitatea de absolvire a clasei a VIII-a”, și-a început prezentatoarea TV mesajul.
VEZI GALERIA FOTOPOZA 2 / 3
Vedeta a vorbit despre transformarea fiului său și despre experiențele care l-au format în anii de gimnaziu.
„Te-am văzut transformându-te dintr-un copil curios într-un adolescent cu opinii proprii, cu umor fin, cu momente de rebeliune absolut firești și cu o personalitate care începe să-și lase amprenta.”
În final, Iuliana Tudor i-a transmis un mesaj care i-a emoționat pe urmăritorii săi.
„Urmează examenul, știu, dar dincolo de cifrele de pe foaie, tu ești deja o notă de 10 în catalogul vieții noastre. Zboară liber, Tudor! Noi, părinții tăi, suntem aici, în primul rând, și te aplaudăm!”
Rareș Năstase: „Părinții au emoții mai mari decât cei mici”
Printre părinții care au recunoscut că trăiesc emoțiile examenelor se află și Rareș Năstase. Jurnalistul a publicat un mesaj în care a vorbit despre presiunea și nerăbdarea pe care le resimt părinții în această perioadă.
„Baftă la examene, copilași! Evaluarea Națională, un examen mai important decât BAC-ul, aș zice. Când copiii scriu lucrarea, iar părinții rezolvă în cap toate variantele de subiecte și au emoții mai mari decât cei mici. Știu cum e, mă aflu în această categorie!”, a scris acesta.
Rareș Năstase și-a încheiat mesajul într-o notă optimistă și amuzantă:
„Pumnii strânși! Să curgă cafeaua, să reziste nervii și să fie subiectele mai ușoare decât emoțiile! Începe o săptămână cu trei probe, la noi. Succes tuturor!”
Evaluarea Națională, un moment important pentru elevi și părinți
Mesajele publicate de Irina Fodor, Iuliana Tudor și Rareș Năstase au strâns numeroase reacții în mediul online. Mulți părinți s-au regăsit în emoțiile descrise de vedete și le-au transmis, la rândul lor, gânduri bune elevilor care susțin în aceste zile unul dintre cele mai importante examene din perioada gimnaziului.
Actorii turci ai momentului