Homepage  / Vedete străine

9 vedete care s-au mutat de la Hollywood, departe de lumina reflectoarelor

9 vedete care s-au mutat de la Hollywood, departe de lumina reflectoarelor
28

de Roxana Mirea,

De la noua locuință a lui Richard Gere din Spania până la viața lui Lily Collins în Danemarca alături de soțul ei, Charlie McDowell, aceste vedete și-au găsit un cămin în afara Statelor Unite. În timp ce mulți se gândesc la New York sau Los Angeles când vine vorba de locurile în care cele mai mari nume de la Hollywood trăiesc o viață de lux, aceste vedete au căutat un loc departe de luminile reflectoarelor.

9 vedete de la Hollywood care s-au mutat în străinătate   

Richard Gere 

La șase luni după ce a anunțat că dorește să se mute în Spania împreună cu soția sa, Alejandra Silva, și cei doi băieți ai lor, Richard Gere și-a vândut casa de 11 milioane de dolari din New Canaan, Connecticut, în octombrie 2024, potrivit People.

„Pentru Alejandra, va fi minunat să fie mai aproape de familia ei, de prietenii ei de-o viață și de cultura ei”, a declarat Gere pentru Vanity Fair Spania despre soția sa, care s-a născut în Spania. „A fost foarte generoasă oferindu-mi șase ani în care a trăit în lumea mea, așa că este corect să îi ofer cel puțin alți șase ani în care să trăiască în lumea ei.” 

În ciuda marii mutări și a vânzării casei sale din Connecticut, Gere a declarat că încă mai are o casă „la țară, lângă New York”.  

81st Mostra – Filming Italy Venice AwardIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 28

Lily Collins 

Lily Collins și soțul ei Charlie McDowell s-au mutat în Copenhaga, Danemarca, în 2023, potrivit Vogue. În acel an, a fost întrebată de Elle Danmark care este cea mai bună parte a vieții în Copenhaga. „Totul!” a răspuns ea. 

„Viața aici este atât de minunată și atât de calmă și luminoasă. Ceea ce îmi place atât de mult este că există atât de multă culoare și, totuși, este atât de calm. Îmi place să pot merge cu bicicleta peste tot. Se simte ca un oraș mare, dar și foarte intim, iar toată lumea este atât de drăguță.” 

Potrivit Architectural Digest, ea și soțul ei au încă proprietăți pe Coasta de Vest. 

Barcelona Press Night AfterpartyIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  4 / 28

Josh Lucas 

În 2019, Josh Lucas s-a destăinuit despre faptul că a locuit în Indonezia, unde fiul său, pe atunci în vârstă de 7 ani, a fost înscris la o școală axată pe mediu. Actorul din „Sweet Home Alabama” a descris-o ca fiind „un loc atât de special”. 

Am acest copil foarte special, în vârstă de 7 ani, și cred că toți încercăm să ne dăm seama cum să avem un impact în lume, iar pentru mine, cel mai bun lucru pe care l-aș putea face este să-i ofer fiului meu această experiență extraordinară”, a explicat el la Jimmy Kimmel Live! „Să fiu de cealaltă parte a lumii și să mă uit înapoi la această nebunie este uimitor”. 

Despre școala fiului său, el a adăugat: „O adoră. Este magică. Este adânc în junglă. Este ca în Familia Robinson elvețiană – își cultivă singuri mâncarea, își fac singuri clădirile din bambus”.  

PaleyFest LA – YellowstoneIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  7 / 28

Pamela Anderson 

Pamela Anderson a decis să se mute înapoi în Insula Vancouver, Columbia Britanică – unde s-a născut și a crescut – în jurul începerii pandemiei în 2020. După cum a declarat pentru Better Homes & Gardens în august 2024, decizia s-a datorat în parte sentimentelor sale legate de modul în care simțea că publicul o percepe. 

Acum câțiva ani, am cam renunțat la un moment dat și aveam nevoie de o schimbare”, a spus Anderson. „M-am gândit: ‘Ei bine, cred că asta e ceea ce cred oamenii despre mine’. Nu eram într-o pasă bună când m-am mutat înapoi în Canada.” 

„Nu știu ce s-a întâmplat în ultimele decenii, dar acum mă simt atât de departe de imaginea a ceea ce am fost”, a continuat ea. „M-am simțit foarte tristă și singură. Nu mă simțeam doar neînțeleasă, simțeam că am dat-o în bară cu adevărat, că întreaga mea viață a fost un mănunchi de greșeli. Am fost dură cu mine însămi și am crezut că mi-am pus familia să treacă prin multe și mi-am pus copiii să treacă prin multe.”  

Mutarea ei în Canada nu a fost prima ei mutare în străinătate ca adult; anterior a locuit în Marsilia, Franța. 

Pamela Anderson, o nouă apariție fără machiaj Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  10 / 28

Lindsay Lohan 

În 2017, Lindsay Lohan a vorbit despre viața din Dubai, după ce a început să locuiască în acest oraș în 2014, declarând pentru Entertainment Tonight: „Îmi place să locuiesc în New York, dar îmi plac liniștea și pacea pe care le găsesc în Orientul Mijlociu, pentru că nu există camere în Dubai și mă pot concentra pe ceea ce vreau să fac în viață”. 

Mai târziu, Lohan l-a născut pe fiul ei, Luai, în Dubai, unde îl crește împreună cu soțul său, Bader Shammas. 

Lindsay Lohan, la premiera noului „Mean Girls”Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  13 / 28

Tina Turner 

Tina Turner s-a mutat în Küsnacht, Elveția, în 1998, împreună cu partenerul ei, Erwin Bach. Inițial, a închiriat casa cunoscută sub numele de Villa Algonquin din cauza restricțiilor elvețiene. După ce a devenit cetățean elvețian în 2013, a achiziționat proprietatea pentru suma de aproximativ 76 de milioane de dolari, potrivit Associated Press. 

Locuința de pe malul Lacului Zurich este locul unde celebra cântăreață a murit la vârsta de 83 de ani, în 2023. 

FWROIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  16 / 28

Shania Twain 

De asemenea, stabilită în Elveția este și Shania Twain, a cărei reședință principală se află în apropiere de Lacul Geneva, potrivit unui raport din 2023 al publicației Homes & Gardens. 

După ce a locuit în această țară timp de 10 ani, cântăreața a numit unul dintre trenurile elvețiene Golden Pass Express în onoarea ei: „Trenul Shania”, a raportat CNN. 

2024 MusiCares Person of the Year Honoring Jon Bon JoviIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  19 / 28

Christina Milian 

Într-un episod recent al emisiunii The Jennifer Hudson Show, Christina Milian a dezvăluit că, după ani de zile în care au făcut naveta între Franța și Statele Unite, ea și soțul ei, Matt Pokora, care este francez, „au decis să se stabilească” în străinătate, deoarece copiii lor au ajuns la vârsta școlară. 

„Îmi place acolo!”, a spus ea. „Așa că copiii noștri, care au 3, 4 ani și, bineînțeles, Violet are 14 ani, merg cu toții la școală în Paris. Ce oportunitate mai bună decât asta.” 

Wolfs Premiere – LAIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  22 / 28

Melissa George 

În 2016, Melissa George s-a mutat la Paris din New York împreună cu cei doi fii ai săi, a relatat The New York Times Magazine. Din 2020, ea a avut o casă în Provence, pe care a arătat-o recent pentru sursa menționată. Casa din secolul al XVII-lea are cinci etaje. 

Arrivées au défilé Hermes mode femme automne / hiver 2024-2025 a la Garde Républicaine lors de la Fashion Week de Paris (PFW)Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  25 / 28

Sursa foto: Hepta

Cel mai nou VIDEO
Urmărește-ne pe Google News
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton