Imagini rare din albumul de familie al Andreei Esca
Andreea Esca trăiește una dintre cele mai frumoase perioade ca mamă. Atât Alexia, cât și Aris Melkior au devenit figuri publice apreciate, iar fiecare reușită a lor este o bucurie pentru celebra prezentatoare. De data aceasta, emoția vine dintr-un nou moment special: Aris a împlinit 22 de ani, iar ziua lui de naștere este sărbătorită cu dragoste și mesaje emoționante în familie.

VEZI GALERIA FOTOPOZA 1 / 13
Prezentatoarea PRO TV a postat pe Instagram un mesaj plin de sensibilitate, însoțit de mai multe fotografii din arhiva personală, în care Aris este, fără îndoială, personajul principal.
Alexia, mesaj special pentru Aris
Și Alexia Eram i-a făcut o urare emoționantă fratelui său mai mic, cu ocazia zilei de naștere. Vedeta i-a mulțumit public pentru toate momentele frumoase petrecute împreună – clipe care i-au unit de-a lungul anilor, i-au făcut să râdă, să plângă și să devină și mai apropiați.
„La mulți ani fratelui meu mai mic!”, a scris Alexia pe rețelele sociale. Emoționată, vedeta i-a transmis recunoștința sa pentru toate experiențele împărtășite, pentru sprijinul constant și pentru modul în care reușește mereu să îi aducă zâmbetul pe buze. „Te iubesc și îți doresc cea mai frumoasă zi!”, a fost mesajul ei, încheiat cu o inimă roșie.

VEZI GALERIA FOTOPOZA 10 / 13
Andreea Esca, imagini rare din sarcină cu fiul Aris Melkior
Andreea Esca a împărtășit imagini emoționante din perioada sarcinii cu fiul său, Aris Melkior. Acum ceva timp, prezentatoarea a publicat fotografii de arhivă, inclusiv o copertă de revistă, exprimându-și nostalgia și dragostea pentru fiul său.

VEZI GALERIA FOTOPOZA 12 / 13
Într-o postare nostalgică pe Instagram, Esca a scris: «Eu cu tine în burtă, Aris Melkior», alături de o imagine de copertă a revistei Elle, în care apare însărcinată.
Andreea Esca continuă să fie o figură iubită în peisajul media românesc, iar aceste dezvăluiri personale ne oferă o privire în viața sa de familie.
Aris a fost exmatriculat pentru o săptămână de la liceu
Alexia Eram a urmat un liceu din București cu predare în limba franceză, după care a decis să își continue studiile universitare în Marea Britanie.
Liceul absolvit în România, Liceul Francez Anna de Noailles, cunoscut anterior ca Școala Franceză, nu este deloc accesibil din punct de vedere financiar și urmează programa educațională franceză. Această instituție, subvenționată de statul francez, funcționează ca o școală privată, iar taxele suportate de părinți sunt unele considerabile.
Aris a povestit care a fost motivul pentru care a ajuns să fie exmatriculat timp de o săptămână de la instutuția de învățământ pe care o frecventa la vremea respectivă. Aris a urmat cursurile aceluiași liceu pe care l-a finalizat și sora sa mai mare, Alexia.
„Mergem la oră și prietenul meu se duce la baie. Se întoarce stresat. A văzut profesori de fizică și științe care intrau cu mască de gaze. (…) Eram superstresat. Am dat două sprayuri, dar era foarte puternic. A intrat diriginta în clasa noastră, ne-a scos de acolo, zici că eram la poliție, ne-au luat separat să ne întrebe. Ziua următoare s-au închis toate băile, pentru că a intrat în aerisire, și am fost exmatriculat o săptămână”, a povestit Aris, în cadrul podcastului moderat de către Giulia Anghelescu.
Sursa foto: Instagram, arhivă TVMania
Citește și: