Modifica setarile cookie
Homepage  / Vedete româneşti

Revedere cu lacrimi și umor. Elena Cârstea a revenit în România, în scaun cu rotile. Mesajul ei pentru fani

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

de Redactia Tvmania,

După un deceniu petrecut departe de țară, celebra artistă Elena Cârstea a revenit în România, provocând însă îngrijorare în rândul fanilor. Stabilită de aproape 20 de ani în America, solista a fost surprinsă într-un scaun cu rotile la sosirea pe aeroportul din București, după un zbor epuizant de 20 de ore, explicând deschis care este starea ei de sănătate actuală.

Elena Cârstea, prima vizită în România după un deceniu

De aproape două decenii, Elena Cârstea este stabilită în America, acolo unde și-a cunoscut și soțul, pe Glenn Muttart. Artista a renunțat la muzică, însă s-a dedicat altor proiecte și vieții de familie.

Ea a motivat în repetate rânduri că s-a mutat din România pentru a-și găsi liniștea. Totuși, la finalul lui 2023, îndrăgita cântăreață a trecut printr-o mare cumpănă, după ce a suferit un AVC.

Recent, artista a ajuns în țară și a fost întâmpinată la aeroport de Horațiu Tudor, reporter al emisiunii Spynews TV Live. „Vă pup! Sunt moartă de obosită după 20 de ore pe drum”, a declarat ea, vizibil epuizată.

De ce a apelat artista la scaunul cu rotile

Fanii s-au îngrijorat când au văzut-o pe Elena Cârstea într-un scaun cu rotile. Artista a explicat că, după un zbor extrem de lung, nu s-a mai putut deplasa doar cu bastonul, așa cum obișnuiește în mod normal.

„Da, pentru că nu pot să merg. Îmi iau bastonul, merg, dar nu foarte bine. Vreau să nu îmi pierd echilibrul și vreau să mă asigur că rămân întreagă cât se poate de mult ca să vă stric nervii în continuare”, a adăugat ea cu umorul caracteristic.

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 9

Revenirea ei a fost așteptată îndelung de public, fiind una dintre cele mai apreciate voci ale muzicii românești. Deși s-a speculat mult pe marginea stării sale, artista rămâne optimistă.

Cât timp va petrece în România și ce planuri are

Vizita nu este una lungă, însă Elena Cârstea a ținut să ajungă măcar pentru câteva zile acasă pentru a revedea oameni dragi. „Stau o săptămână. După 10 ani am venit să vă văd repede”, a mărturisit ea pentru Viva!.

Sosirea în țară a avut și un moment plin de culoare. În stil românesc autentic, artista a fost întâmpinată cu mici și pâine, o surpriză care i-a adus imediat zâmbetul pe buze. „Sunt excepționali. Mulțumesc din suflet”, a declarat emoționată vedeta. Deși locuiește peste Ocean, ea gătește frecvent preparate tradiționale: „Gătesc acasă de toate. De la sarmale la salată de boeuf”.

Întrebată dacă această revenire ar putea fi ultima, artista a răspuns cu sinceritate: „Întotdeauna spui ultima dată. Nu se știe niciodată. Dacă o să mă simt mai bine o să vin mai des. Dacă nu, nu o să mai vin”.

Sursă foto: Facebook

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
  
PE ACELAȘI SUBIECT
Actorii turci ai momentului
 
 
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te