Homepage  / Telenovele

„Esmeralda” revine la Acasă TV. Telenovela cu Leticia Calderón și Fernando Colunga, din nou pe micile ecrane

„Esmeralda” revine la Acasă TV. Telenovela cu Leticia Calderón și Fernando Colunga, din nou pe micile ecrane
6

de Andra Stana,

Una dintre cele mai îndrăgite telenovele din toate timpurile, Esmeralda, revine în atenția telespectatorilor români. Serialul, care în trecut a fost difuzat de Antena 1, Acasă și Happy Channel, va putea fi urmărit din nou la Acasă TV, începând cu 8 februarie.

Noua difuzare aduce producția în grila de weekend: în fiecare sâmbătă și duminică, de la ora 12:00, câte trei episoade consecutive.

O telenovelă clasică, cu o istorie impresionantă

Serialul „Esmeralda”, realizat în 1997, îi are în rolurile principale pe deja celebrii Leticia Calderón și Fernando Colunga și rămâne una dintre cele mai iubite producții din istoria telenovelelor.

Producția este prima realizare a regizorului și producătorului Salvador Mejía, responsabil ulterior pentru alte telenovele de succes precum „Rosalinda”, „O lume a fiarelor” sau „Focul iubirii”.

69_6_Esmeralda_3391_resizeIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 6

Premii și recunoaștere internațională

Deși a fost primul său proiect în calitate de producător, „Esmeralda” i-a adus lui Salvador Mejía premiul „TV y Novelas” pentru „Cea mai bună telenovelă a anului”, confirmând impactul uriaș al producției încă de la lansare.

Distribuție memorabilă

Alături de Leticia Calderón și Fernando Colunga, telespectatorii îi vor putea urmări în „Esmeralda” și pe:

  • Ana Patricia Rojo („Iubire cu chip rebel”, „Pădurea blestemată”)
  • Enrique Lizalde („Împreună pentru totdeauna”, „Sărmana Maria”)
  • Laura Zapata, sora Thaliei, cunoscută mai ales pentru rolurile sale negative din „Iubire cu chip rebel”, „Rosalinda”, „Uzurpatoarea” sau „Maria Mercedes”

Povestea Esmeraldei – dragoste, suferință și speranță

Producția spune povestea Esmeraldei (Leticia Calderón), o tânără oarbă din naștere, dar cu un suflet curat și bun. Viața ei se schimbă atunci când doctorul José Armando (Fernando Colunga) rămâne vrăjit de ochii și sensibilitatea ei.

Cei doi se îndrăgostesc, însă drumul lor spre fericire este presărat cu:

  • obstacole dureroase
  • intrigi de familie
  • iubiri false
  • orgolii și sacrificii

Interesele familiei, mândria și manipulările celor din jur stau în calea împlinirii iubirii dintre Esmeralda și José Armando, într-o poveste care a emoționat milioane de telespectatori.

Când se difuzează „Esmeralda” la Acasă TV

  • Post: Acasă TV
  • Din: 8 februarie
  • Zile: sâmbătă și duminică
  • Ora: 12:00
  • Difuzare: 3 episoade / zi
Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
Power Couple
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton