Homepage  / Televiziune

Deea Maxer și ceilalți finaliști Tempting Fortune România: Cine a câștigat și ce sume au primit

Deea Maxer și ceilalți finaliști Tempting Fortune România: Cine a câștigat și ce sume au primit
7

de Redactia Tvmania,

Finala „Tempting Fortune România” de la Kanal D a adus emoții, suspans și premii consistente. Cei șapte concurenți ajunși în ultimul act al competiției au împărțit 109.350 de euro, după ce au rezistat cu stoicism provocărilor. Deea Maxer, Diana și Lucreția au primit câte 23.432 euro, în timp ce Gabriel a fost răsplătit cu cel mai mare premiu individual – 27.182 euro. Prezentatorul Zoli Toth i-a felicitat pe finaliști pentru curajul, disciplina și solidaritatea de care au dat dovadă.

Aventura «Tempting Fortune Romania» a ajuns la final pe Kanal D. Acest experiment social extrem, prezentat de Zoli Toth, a testat limitele participanților timp de mai multe săptămâni.

Șapte din cei doisprezece concurenți au reușit să termine provocarea, împărțind un premiu total de 109.350 de euro. Fiecare finalist a câștigat 15.621,42 euro, cu posibilitatea unor bonusuri suplimentare.

Zoli Toth – Tempting Fortune Romania – Kanal DIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 7

Câștigătorii și premiile lor

Deea Maxer, Diana și Lucreția au obținut cele mai mari premii, fiecare primind 23.432 euro. Ele au reușit să-și păstreze toate cele patru carduri personale, ceea ce le-a adus un bonus de 50%.

Deea a declarat emoționată: «Eu, sinceră să fiu, m-am pregătit pentru ce a fost mai rău. Din nou, mi s-a confirmat în viață, prin experiența Tempting Fortune Romania, că n-ar trebui să mai fiu atât de naivă.»

Diana a împărtășit momente memorabile: «N-o să uit niciodată ploile alea care ne-au terminat și psihic, și fizic, pentru că eram uzi până la oase.»

Măriuța a câștigat 24.182 euro, învingându-l pe Gabriel în ultimul joc. Roxana a primit premiul de bază de 15.621,42 euro.

Florin (Flow) a plecat cu 18.432 euro, în timp ce Gabriel a obținut cel mai mare premiu individual de 27.182 euro, datorită tentațiilor secrete acceptate.

Lecții învățate și transformări personale

Concurenții au vorbit despre lecțiile învățate și transformările personale. Lucreția a afirmat simplu: «Sunt femeie mai puternică decât mă credeam.»

Gabriel a reflectat asupra experienței: «În Tempting m-am gândit că este doar despre supraviețuire, despre mers mult pe jos. Nu m-am gândit că o să fie așa de deep.»

Zoli Toth, gazda emisiunii, a lăudat eforturile participanților: «Ați rezistat celor mai provocatoare tentații. Ați stat în fața celor mai grele decizii și ați ales să luptați până la final.»

Sursa foto: Kanal D

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton