Homepage  / Vedete româneşti

Dana Rogoz, început de an fără planuri: „Oricum am tendința de a mă supraîncărca cu sarcini” – Ce i-ar plăcea actriței să facă în ianuarie

Dana Rogoz, început de an fără planuri: „Oricum am tendința de a mă supraîncărca cu sarcini” - Ce i-ar plăcea actriței să facă în ianuarie
8

de Adriana Diură,

Actrița Dana Rogoz a dezvăluit că, pentru anul 2026, nu și-a făcut nicio listă de rezoluții și nici nu are planuri rigide. În schimb, vedeta își dorește ca luna ianuarie să fie cât mai liniștită, cu momente de citit acasă, întâlniri cu prietenii la o cafea și timp pentru filme și spectacole de teatru.

Dana Rogoz, fără planuri în 2026

Dana Rogoz a povestit pe rețelele sociale că nu și-a făcut planuri pentru 2026 și că oricum ea are tendința de a se aglomera cu diverse sarcini.

„Nu mi-am făcut nicio lista de rezoluții pe anul asta si nici nu am in plan. Voi? Eu am oricum tendinta de a ma supraincarca cu sarcini, cu obiective. Ajung sa ma ascund in ele. Pot spune, in schimb, ca mi-as dori un ianuarie cat mai … așezat, cu citit in liniste, acasa, cu întâlniri cu prietenii la o cafea sau un ceai, o luna in care sa vad mai multe filme si spectacole de teatru.

Dar, firește, este o luna in care muncesc, nu sunt in vacanta, asa ca nu garantez si nici nu imi propun vreun număr anume de pagini citite, de filme sau spectacole văzute.”, a explicat ea.

dana-rogoz-sedinta-foto-craciun-2025 (18)Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 8

Dana Rogoz, invitație la teatru pentru urmăritorii ei

Dana Rogoz invită publicul la spectacolul „30+”, în regia lui Alex Bogdan, pe care îl va juca pe 15 și 22 ianuarie la Teatrul Metropolis.

„Dar daca ne-am sincronizat doleanțele si aveti si voi aceleasi planuri pentru inceputul anului, va invit la spectacolul „30+” regia Alex Bogdan, pe care il jucam pe 15 si 22 ianuarie la Teatrul Metropolis”, a spus ea.

În ceea ce privește lectura, actrița a început anul cu romanul „Viața mincinoasă a adulților” de Elena Ferrante și a mai achiziționat recent trei cărți: „Când ești fericit, lovește primul” de Tatiana Țibuleac, „Culorile interzise” de Yukio Mishima și „Actrița” de Anne Enright.

Dana Rogoz are o casă la Viscri pe care a renovat-o acordând mare atenție detaliilor

Dana Rogoz a dezvăluit și detalii despre renovarea și amenajarea căsuței sale din Viscri, un loc încărcat de istorie, pe care îl transformă cu grijă într-un spațiu autentic săsesc. Potrivit actriței, fiecare decizie de design a fost luată cu atenție, fără grabă, pentru ca fiecare element să reflecte atât caracterul casei, cât și tradiția zonei.

Procesul de amenajare a inclus o selecție atentă a mobilierului, achiziționat treptat din diferite regiuni ale țării. Printre piesele care dau farmec locuinței se numără un dulap vechi din Mediaș, unul din apropiere de Miercurea Ciuc, un ceas recuperat dintr-o șură locală și un pat săsesc de peste 100 de ani, provenit dintr-un alt sat din zonă.

Dana Rogoz îi dă viață personajului Mari în serialul Groapa

Dana Rogoz joacă în serialul Groapa, unde o interpretează pe Mari. Serialul este disponibil pe platforma de streaming Voyo și se află la cel de-al doilea sezon.

În paralel, actrița prezintă sezonul al patrulea al podcastului Cu Inima la Vedere, realizat de Hope and Homes for Children, care explorează relația dintre părinți și copii.

Foto: Instagram

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
Chefi la cuțite
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton