Aris Eram, revoltat de comportamentul lui Cristian Boureanu
Sătul de limbajul nepotrivit folosit în tabăra concurenților, Aris Eram a decis să nu mai tacă. Fiul Andreei Esca l-a tras la răspundere pe Cristian Boureanu pentru atitudinea sa față de fetele din echipa Survivor România 2026.
Potrivit libertatea.ro, disputa a pornit în momentul în care Cristian Boureanu a intrat într-un conflict verbal cu Andreea Munteanu, fosta gimnastă care s-a alăturat recent competiției de pe Antena 1. Cearta a degenerat rapid, ambii concurenți adresându-și vorbe dure.
„Mi se pare că întrece măsura foarte tare. Înțeleg certurile cu bărbați, cum vorbește, dar atunci când este vorba despre fete… Eu nu am putut niciodată să vorbesc urât unei fete, așa cum a făcut-o el”, a declarat Aris Eram, vizibil afectat de situație.
Scuzele lui Cristian Boureanu, considerate nesincere
Deși fostul politician a încercat să aplaneze situația, Aris Eram consideră că gestul acestuia a fost unul pur formal, lipsit de remușcări reale. Mai mult, tensiunea din Republica Dominicană este atât de mare încât au apărut zvonuri că Cristian Boureanu ar putea fi descalificat.

VEZI GALERIA FOTOPOZA 1 / 8
„Mi se pare urât și nu am putut să mă abțin să nu intervin. Nu poți să îți ceri scuze după ce vorbe ai avut la adresa Andreei. Mai mult decât atât, ai zis că nu ți-ai cerut scuze pentru ce ai zis, ci pentru cum ai zis”, a adăugat Aris.
Replica tăioasă a lui Cristian Boureanu: „Ai fost băiețel!”
Cristian Boureanu nu a rămas dator și i-a reamintit lui Aris Eram un episod anterior din emisiunea de pe Antena 1, în care acesta nu ar fi luat atitudine. Politicianul l-a acuzat pe tânăr că altă dată nu a luat atitudine, menționând conflictul dintre Călin Donca și Larisa Uță.
„Nu te-am văzut așa săritor când Călin făcea bullying cu Larisa. Dimpotrivă… ești tânăr, ți-ai ținut ciocul mic și ți-ai urmărit interesul”, a replicat dur Cristian Boureanu.
Acesta a continuat să îl ironizeze pe colegul său de echipă: „Două săptămâni de bullying asupra uneia dintre cele mai bune fete din echipă, fără niciun motiv, din prima zi, doar pentru că Călin era frustrat și încercat cu un grup de cinci oameni să eliminați persoanele de aici… Acolo nu ai mai fost atât de bărbat, acolo ai fost băiețel. Ai prins curaj, ai crescut. Te-a maturizat jocul ăsta, e bine”.
Foto: Instagram
Citește și:
Newsletter zilnic TVMania!
Tot ce merită să știi despre TV, vedete și streaming direct în inboxul tău.