Homepage  / Vedete româneşti

FOTO | Paradisul tropical ales de Cătălin Măruță pentru o escapadă în familie. Nimeni nu se aștepta să plece atât de departe!

FOTO | Paradisul tropical ales de Cătălin Măruță pentru o escapadă în familie. Nimeni nu se aștepta să plece atât de departe!
10
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

de Cristina Țapu,

Cătălin Măruță și-a împachetat bagajele și a lăsat în urmă agitația din platourile de filmare pentru o escapadă de vis într-un adevărat paradis tropical. Cunoscutul prezentator de la Pro TV a fugit departe de România alături de partenera lui de viață, Andra, și de cei doi copii ai lor, Eva și David. Familia a ales o destinație exclusivistă unde soarele și liniștea sunt pe ordinea de zi, iar primele imagini publicate în social media au strâns instant mii de aprecieri.

Destinația de lux aleasă de familia Măruță: „Punem pe pauză tot”

Fanii de pe Instagram au aflat primii unde se relaxează îndrăgita familie. Vedeta TV a publicat o serie de imagini spectaculoase și un clip video în care descrie atmosfera din Mauritius, insula exotică devenită cartierul general al relaxării lor pentru următoarele zile.

marutaIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 10

Deși se află la mii de kilometri distanță de casă, Cătălin Măruță a mărturisit că tradițiile și spiritul românesc nu i-au părăsit, făcând referire subtilă și la proiectele muzicale de suflet ale familiei: „Am ajuns în Mauritius. Soare, liniște, familie și câteva zile în care punem pe pauză tot ce înseamnă agitație. Și da, se parece că am venit până aici cu inimile „Tradițional” la noi. Unele lucruri le iei cu tine oriunde ai merge”, a transmis prezentatorul pe contul său oficial.

andra-catalin maruta40Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  3 / 10

Reacțiile internauților nu s-au lăsat așteptate. Secțiunea de comentarii a fost rapid inundată de mesaje de admirație și urări de bine: „Vacanță frumoasă!”, „Relaxare meritată, familie minunată!” sau „Super! Enjoy!” au fost doar câteva dintre gândurile transmise de comunitatea online.

Lecția de viață care l-a marcat pe Cătălin Măruță înainte de plecare

Înainte de a se urca în avionul către destinația exotică, Cătălin Măruță a trecut printr-o experiență care l-a făcut să privească viața cu alți ochi. Într-o oprire banală la o benzinărie, în drumul de la Alba Iulia spre Târgu Jiu, prezentatorul a întâlnit un bărbat de 50 de ani a cărui poveste l-a lăsat fără cuvinte. Crescut la casa de copii, bărbatul a reușit să termine Facultatea de Asistență Socială, să obțină un master în Psihologie și acum își dorește doctoratul la București.

Această întâlnire l-a determinat pe Măruță să transmită un mesaj profund în mediul online, amintindu-le urmăritorilor săi cât de importanță este recunoștința:

„Cred că ne plângem prea des de ce nu avem și prea rar ne uităm la oamenii care reușesc cu mult mai puțin decât am avut noi. (…) Acolo am întâlnit un om care m-a impresionat mai mult decât își poate imagina”, a povestit vedeta.

Cu această lecție de modestie și ambiție în minte, familia formată din Andra, Cătălin, Eva și David Măruță se bucură acum din plin de timpul petrecut împreună, departe de ritmul alert al vieții profesionale din țară.

Sursă foto: Instagram

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
PE ACELAȘI SUBIECT
Actorii turci ai momentului
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton