Homepage  / Vedete româneşti

Elian Miță, dezamăgit după participarea la Chefi la cuțite: „Nu cred că meritam acele cuvinte grele”. Ce s-a întâmplat în ediția care va fi difuzată pe 9 martie

Elian Miță, dezamăgit după participarea la Chefi la cuțite: „Nu cred că meritam acele cuvinte grele”. Ce s-a întâmplat în ediția care va fi difuzată pe 9 martie
9

de Adriana Diură,

„În poza asta râdeam, dar finalul nu a fost plăcut deloc!” Acestea sunt cuvintele cu care influencerul Elian Miță și-a surprins fanii în social media, chiar înainte de apariția sa și a prietenului său, Marius, în platoul emisiunii Chefi la cuțite, de la Antena 1. Pasiunea pentru cofetărie și dorința de a face spectacol s-au izbit de o realitate dură, marcată de critici aspre și momente tensionate.

Elian Miță, momente dificile la Chefi la cuțite

Cunoscut publicului pentru deserturile spectaculoase de la cofetăria sa, EM Sweets, Elian Miță a pășit cu entuziasm în bucătăria celui mai iubit show culinar. Totuși, zâmbetul din fotografii a dispărut rapid în momentul jurizării.

Influencerul a mărturisit că experiența nu a fost deloc cea la care se aștepta, lăsând să se înțeleagă că atmosfera din platou a fost una extrem de încărcată.

„Nu meritam toate acele cuvinte grele”

Deși au mers în emisiune pentru a-și demonstra talentul, Elian Miță și Marius Ghiță par să fi intrat în coliziune cu exigențele juraților sau cu formatul show-ului.

„Ce s-a întâmplat acolo, așa a fost să fie… dar nu cred ca meritam toate acele cuvinte grele și roast-ul ulterior”, a explicat acesta pe contul său de Instagram.

elian-mita7Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 9

Decizii care au stârnit controverse în platou

Se pare că modul în care cei doi au ales să gestioneze proba a creat tensiuni majore. Elian Miță a punctat faptul că, deși au urmat indicațiile primite, rezultatul a fost unul care a generat supărare.

„Am făcut strict ce am fost chemați să facem… dar deciziile noastre mai mult au supărat”, a mai adăugat acesta, vizibil afectat de modul în care au decurs filmările.

Show cu orice preț?

Influencerul a încheiat mesajul într-o notă sfidătoare, sugerând că presiunea pentru audiență și spectacol a primat în fața respectului.

„Au vrut SHOW?! Păi show să fie”, a mai spus Elian Miță, promițând că va reveni cu detalii suplimentare în funcție de modul în care va fi montată ediția difuzată pe 9 martie la Antena 1, de la ora 20:30.

Cei doi au cucerit mediul online cu deserturi care par desprinse din reviste, brandul lor devenind rapid un punct de referință la nivel național. Sub identitatea EM Sweets, aceștia au transformat rețelele sociale într-o vitrină digitală a gustului rafinat.

Deși trăiește printre prăjituri, Marius Ghiță a ales o cale inedită: acesta jonglează între laboratorul de cofetărie și jobul în IT, fără a renunța la niciuna dintre pasiuni. De asemenea, cei doi au mai apărut în diverse emisiuni la TV.




Foto: Instagram

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
PE ACELAȘI SUBIECT
Power Couple
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton