Homepage  / Știri / Televiziune

Lena, replici acide la Desafio: Aventura. Scandal de proporții cu Dumbo și Cezar: „De când îți permiți să mă jignești?”

Lena, replici acide la Desafio: Aventura. Scandal de proporții cu Dumbo și Cezar: „De când îți permiți să mă jignești?”
9

de Redactia Tvmania,

Tensiunile au atins cote maxime în echipa Luptătorii, unde un conflict între Lena și Dumbo a precedat momente dramatice pe traseu. Ediția din 30 martie de la Desafio: Aventura a adus nu doar certuri aprinse, ci și intervenția medicilor, doi concurenți fiind transportați de urgență la spital după o luptă pentru teritoriu care s-a lăsat cu urmări grave.

Scandal monstru între Lena și Dumbo: „Cine ești tu să-mi alegi viitorul?”

Lupta pentru teritoriu a fost acerbă, însă norocul nu le-a surâs nici de această dată Luptătorilor. Tensiunile au explodat imediat după joc, iar discuția dintre Lena și Dumbo a escaladat rapid într-un schimb dur de replici.

Lena a reacționat virulent când a simțit că poziția ei în echipă este amenințată: „Păi cum adică sunt vizată? De către cine? Îmi faci tu mie traseul?”, l-a întrebat ea pe colegul său.

Replica lui Dumbo nu s-a lăsat așteptată: „Păi nu… Luiza, Florin, tu… Am zis că votăm căpitanul… Cine te votează pe tine căpitan, să fii tu imună?… Vrem să plece acasă cât mai repede.”

Citește și: Daniel Pavel a făcut anunțul mult așteptat: „A sosit momentul să dăm start castingului”. Ce trebuie să facă fanii Desafio: Aventura pentru a ajunge în sezonul 2 

Alertă medicală: Doi concurenți transportați de urgență la spital

După efortul depus în jocul pentru teritoriu, doi dintre concurenții de la Desafio: Aventura au avut nevoie de îngrijiri medicale imediate. Delia și Cezar au fost transportați la spital pentru investigații amănunțite.

Dacă în cazul Deliei veștile au fost bune, pentru Cezar situația a luat o turnură dramatică. Verdictul medicului a fost unul dureros.

daniel pavelIcon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 9

Jigniri greu de reprodus între Lena și Cezar: „Tu vorbești singură, ca o nebună”

Revenirea lui Cezar în satul pescăresc după verdictul medical nu a adus liniștea, ci un nou conflict. Lena a profitat de moment pentru a-și regla conturile cu acesta, amintindu-i de momentele în care ea a fost criticată.

„Ar trebui să te mai gândești și la noi, la echipă. Cum îmi spuneai și tu mie că sunt șchioapă și că încurc echipa, deși eu aveam două luxații la ambele picioare, iar tu ai o fractură. De când îți permiți să mă jignești?”, i-a reproșat Lena.

Conflictul a degenerat rapid în jigniri personale din partea lui Cezar: „Tu vorbești singură, ca o nebună. Ce femeie, mă? Tu ești Alin… Ce bărbat te consideră pe tine femeie?”.

Citește și: Florin Prunea, eliminat de la „Desafio: Aventura”. Suma fabuloasă încasată pentru cele 12 săptămâni petrecute în Thailanda

Leopardul a câștigat bătălia căpitanilor și o superputere strategică

În ciuda haosului din echipa Luptătorii, competiția a mers mai departe cu bătălia căpitanilor. Duelul s-a dat între Iuliana Dup și Lucian, cunoscut sub porecla Leopardul.

Leopardul a reușit să se impună, obținând brățara de aur și o superputere care poate răsturna toate strategiile de până acum. Daniel Pavel a anunțat avantajul major pe care îl vor avea Visătorii:

„La următoarea luptă, lupta pentru salvare, voi, Visătorii, veți decide pozițiile de luptă ale Luptătorilor”, a anunțat prezentatorul.


Foto: Instagram

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
PE ACELAȘI SUBIECT
Actorii turci ai momentului
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton